ŚLEDŹ NAS:

Facebook Link
Instagram Link
Logo CrossFit Black Star Wrocław

FAQ

KONTAKT

  1. pl
  2. en

Cześć!

Dzień 3 za nami. Podstawowe Info - ODŻYWIANIE jest podstawą ! :) Chcemy działać kompleksowo, więc służymy wam radą jeżeli macie jakiekolwiek pytania dotyczące jedzenia.

FUNDAMENTALS IN PROGRESS

3

1

2

Czas na trening ! 

Tym razem był to EMOM - Every Minute On the Minute. 

Co minutę dzwoni zegar. Jak tylko usłyszę dzwonek muszę wystartować z zadaniem do wykonania. Zwykle kończę przed upływem minuty, więc pozostały czas odpoczywam.

 

DEADLIFT - martwy ciąg:

Jedzcie codziennie mięso, jaja, zdrowe tłuszcze i mnóstwo warzyw. Miejcie pod kontrolą ilość owoców i kawy. 

Unikajcie cukru, sztucznych dodatków i całej przetworzonej żywności. I pamiętajcie, że nie da się zdrowo żyć bez odpowiedniej ilości snu oraz życiodajnej wody :)

 

Wiedzcie, że 1 g białka i węglowodanów mają po 4 kcal, natomiast 1 g tłuszczu ma aż 9 kcal. Paradoksalnie tyje się jednak od nadmiaru węglowodanów, a nie od tłuszczu. 

 

Wszystko co zjemy i wypijemy (oprócz wody) powoduje wzrost stężenia poziomu cukru we krwi, a następnie wyrzut insuliny, która ten poziom cukru obniża. Im więcej zjemy słodkich czy mącznych rzeczy, tym gwałtowniejszy skok cukru, większy wyrzut insuliny i tym gwałtowniej stajemy się później głodni. 

 

Posiłek bogaty w białko, tłuszcze i warzywa powoduje niewielki skok cukru, który rośnie powoli i równie powoli spada. Gdybyście jednego dnia zjedli na śniadanie miskę słodkich płatków z mlekiem, a drugiego dnia jajka na boczku z warzywami, to z pewnością odczujecie różnicę. Gdy więc nie planujemy intensywnego treningu w ciągu godziny od zjedzenia posiłku, na talerzy powinno znaleźć się mięso/ryby/jaja, dużo warzyw i dodatek zdrowego tłuszczu.

 

SUMO DEADLIFT - martwy ciąg w pozycji sumo

SUMO DEADLIFT HIGH PULL (SDHP) - martwy ciąg w pozycji sumo z zaciągnięciem sztangi na wysokość obojczyków.

MEDICINE BALL CLEAN - zarzut piłki lekarskiej

WALL BALL SHOT - rzut piłką lekarską z pozycji przysiadu:

Medicine Ball Clean będzie idealnym punktem wyjścia do zarzutu sztangi (jeden z bojów - dwuboju olimpijskiego). Część z was zanim zacznie porządnie pracować ze sztangą będzie musiało popracować sporo nad tym ruchem. 

 

Widzimy się w poniedziałek i chwytamy za drążki i kółka gimnastyczne !
Do zobaczenia. 

Wykorzystane powyżej filmy instruktażowe są własnością CrossFit HQ i są publikowane na ogólnodostępnym kanale YouTube - CrossFit HQ.

FUNDAMENTALS IN PROGRESS

3

1

2

CrossFit Journal: The Performance-Based Lifestyle Resource

Adres:

CrossFit Black Star

Komandorska 18 

53-343 Wrocław

Polska

info@crossfitblackstar.com

+48 534 417 840 | Recepcja

+48 500 307 584 | Manager

Kontakt

Plan Zajęć

FAQ

Rejestracja

Jak Zacząć

Współpraca

Community

Opinie

Parking

Regulamin Klubu

Logo CrossFit Black Star Wricław