ŚLEDŹ NAS:

Facebook Link
Instagram Link
Logo CrossFit Black Star Wrocław

FAQ

KONTAKT

  1. pl
  2. en
Facebook Link
Instagram Link

Cześć!

 

Jesteś właśnie po pierwszym treningu FUNDAMENTALS. Przesyłamy Ci krótkie podsumowanie tego co się wydarzyło.

 

CrossFit  - wielozadaniowy, wysoce intensywny trening oparty na ruchach funkcjonalnych.

 

Wielozadaniowość - mnogość technik i ćwiczeń jakie są wdrażane w trening sprawia, że "atakujemy" ciało z różnych stron, a zmienność treningów powoduje, że nie sposób się nimi znudzić. 

 

M - Metabolic Conditioning - grupa ćwiczeń kondycjonujących - bieganie, wiosłowanie na ergometrach, jazda na rowerach, burpees itp.

G - Gimnastic - ćwiczenia z własnym ciężarem ciała (przysiady, brzuszki, pompki) oraz na drążkach i kółkach gimnastycznych.

W - Weightlifting - ćwiczenia z wolnym ciężarem zewnętrznym - dwubój olimpijski: podrzut (zajęcia nr5) i rwanie (zajęcia nr6), a także martwy ciąg, przysiady, ćwiczenia z odważnikami Kettlebells i piłkami lekarskimi.

 

Ruchy Funkcjonalne - ruchy, którymi posługujesz się w życiu codziennym: podnieś, podrzuć, dobiegnij, doskocz, padnij, wstań itd. Wszystko ubrane w sportową otoczkę + trener, którego misją jest zbudowanie i zakorzenienie u Ciebie właściwych wzorców ruchowych tak, żeby wychodziły za tobą z sali treningowej i przenosiły się na życie codzienne.

 

Intensywność - tak jak zobaczyłeś na dzisiejszym treningu KAŻDY MA SWOJĄ WŁASNĄ NAJWYŻSZĄ INTENSYWNOŚĆ  i na tym stwierdzeniu opiera się każdy trening. Dajesz z siebie wszystko, zbliżasz się do swojej granicy i nikt nie pozwoli, żebyś ją w niebezpieczny sposób przekraczał. Wysoka intensywność połączona z ruchami wielostawowymi, angażującymi do pracy duże partie mięśniowe potęguje efekt treningowy. Pamiętaj - zdarzają się również treningi o niskiej intensywności - np. te, podczas których budujemy siłę.

1

FUNDAMENTALS IN PROGRESS

Przerobiliśmy wczoraj podstawowy wzorzec ruchu funkcjonalnego - przysiad. Wszelkie problemy z przysiadem będą się za tobą ciągnąć w nieskończoność, więc zrobimy wszystko, żeby je jak najszybciej naprawić.

 

SQUAT - klasyczny przysiad

FRONT SQUAT - przysiad z ciężarem (sztangą) trzymaną z przodu na barkach

BACK SQUAT - przysiad z ciężarem (sztangą) trzymaną z tyłu na karku

OVERHEAD SQUAT - przysiad z ciężarem (sztangą) nad głową, niezbędny przy wykonywaniu rwania (zajęcia nr6)

BURPEE - padnij - (zepnij poślady) - powstań - (nogi niemal proste, przyciągnięte do rąk) - wyskocz  + klaśnij

SIT UP - brzuszki

SKALOWANIE - dostosowywanie obciążenia / liczby powtórzeń / ćwiczeń do twojej aktualnej formy lub sprawności. Pozwala nam na to, żeby w treningu uczestniczyły osoby o różnym stopniu zaawansowania i każdy pracował w sposób dla siebie wymagający i bezpieczny.

 

Trening, który wczoraj wykonaliście to AMRAP 7min - czyli As Many Rounds/Rep As Possibile - w  7 minut mieliście wykonać jak największą ilość serii / powtórzeń z danego treningu. Poszło wam świetnie. Wszyscy dali swoje 100%, widać było różnice w waszym stanie formy, niektórym było wręcz za mało, ale spokojnie, wszystko po kolei :)

ZAWSZE licz powtórzenia, to najlepszy sposób na monitorowanie postępów. 

 

Jeśli pojawiły się zakwasy - pamiętaj najlepszym na nie lekarstwem jest ruch ;) 

 

Do zobaczenia w środę !

Wykorzystane powyżej filmy instruktażowe są własnością CrossFit HQ i są publikowane na ogólnodostępnym kanale YouTube - CrossFit HQ.

1

FUNDAMENTALS IN PROGRESS

CrossFit Journal: The Performance-Based Lifestyle Resource

Adres:

CrossFit Black Star

Komandorska 18 

53-343 Wrocław

Polska

info@crossfitblackstar.com

+48 534 417 840 | Recepcja

+48 500 307 584 | Manager

Kontakt

Plan Zajęć

FAQ

Rejestracja

Jak Zacząć

Współpraca

Community

Opinie

Parking

Regulamin Klubu

Logo CrossFit Black Star Wricław